English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: شنبه ٠٥ بهمن ١٣٩٨


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تکاب

برگزاری دومین مجمع سلامت در شهرستان تکاب

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تکاب مورخه بیست و یکم دی ماه سالجاری دومین مجمع سلامت شهرستان تکاب با حضور دکتر همایون هاشمی نماینده مرم تکاب در مجلس ، دکتر آقازاده ریاست دانشگاه علوم پزشکی ، دکتر میرزائی مدیر امور اجتماعی دانشگاه و جمعی از مسئولین ادارات شهرستان  در سالن جلسات فرمانداری شهرستان برگزار گردید


دکتر زمانی فرماندار تکاب در ابتدای این مجمع به تعریف سلامت اجتماعی  اشاره کرد و افزود تعامل فرد با اجتماع به منظور رفاه شهروندان و در نتیجه ارتقاء سرمایه اجتماعی و کاهش فقر و بی عدالتی و آسیبهای اجتماعی می باشد .

فرماندار تکاب افزود بهبود وضعیت فعلی سلامت شهرستان صرفاً وابسته به علوم پزشکی نیست و برای ارتقاء سلامت باید با  همکاری بخشهای مختلف به این مهم دست یافت  .

زمانی در خصوص بیمارستان در حال احداث نیز گفت امیدواریم با تلاش مسئولین شهرستانی و مساعدت مسئولین استانی در اتمام این پروژه و مساعدت دانشگاه علوم پزشکی در تجهیز این بیمارستان که در مراحل پایانی پروژه می باشد به بهره برداری برسد.


دکتر سعیدی مدیر شبکه بهداشت و درمان تکاب نیز در این مجمع  به همکاری و هماهنگی بین ادارات اشاره کرد و گفت جلب توجه مسئولین  کشوری  و نیز مسئولین استانی از یک طرف  و هماهنگی و همکاری در  بین مسئولین ادارات شهرستان از طرف دیگر در راستای حل مشکلات بسیار تاثیر گزار خواهد بود .

وی ادامه داد نقش حوزه سلامت در ایجاد جامعه سالم 30 درصد بوده که شامل ارائه خدمات بهداشتی درمانی به مردم می باشد و بقیه ارگانها و ادارات نیز در حطیه وظایف خود در راستای ایجاد جامعه سالم باید تلاش و همکایرلازم را داشته باشند .

دکتر سعیدی در ادامه مطالب به ارائه گزارش عملکرد شبکه بهداشت و درمان در سال 98 شبکه بهداشت و درمان پرداخت .

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

برخورداری رئیس دادگستری تکاب نیز ضمن تقدیر از عملکرد کارشناسان  شبکه بهداشت و درمان گفت با توجه به وضعیت بهداشتی شهرستان عملکرد  کرشاسان در نظارت و بازرسی مسایل بهداشتی در شهرستان تکاب بسیار مفید و قابل تقدیر است

رئیس دادگستری ادامه داد با اضافه شدن 5 پزشک متخصص در درمانگاه تخصصی که می تواند در راستای ارائه خدمات تخصصی به مردم نقش به سزائی داشته باشد امیدواریم مسئولین دانشگاه علوم پزشکی مساعدت های  لازم در اختصاص تجهیزات تخصصی را نیز بعمل آورند .

ماموستا اسماعیلی امام جمعه اهل تسنن به دستورات دین اسلام در مورد سلامتی انسان و دفاع از حقوق انسان اشاره کرد و افزود  وظیفه حکومت  ، صیانت از سلامتی جسم و روح  و حفظ کرامت و حیثیت انسانی و توجه به نیازهای انسان می باشد

ماموستا اسماعیلی افزود با توجه به شرایط موجود انتظار می رود تمامی ادارات و ارگانها نه تنها در سلامت و بهداشت فردی بلکه در ایجاد سلامت اجتماعی در جامعه تلاش و همکاری های لازم را داشته باشند .


دکتر هاشمی نماینده مردم تکاب در مجلس شورای اسلامی به همکاری بین ادارات و سازمانها و

دعوت از مقامات و مدیران ارشد کشوری و استانی به تکاب جهت مشاهده عینی مشکلات شهرستان

تکاب تاکید کرد و گفت با حضور مسئولین کشوری و استانی و مشاهده وضعیت موجود در شهرستان و همکاری ، هماهنگی و تلاش مسئولان شهرستانی در راستای بهبود وضعیت موجود و بالا بردن سطح کیفی خدمات قدم های موثری برداریم . 

نماینده مردم تکاب در مجلس ادامه داد با توجه به شرایط فعلی بیمارستان در حال احداث که از طرح های بهداشت درمانی در شهرستان بوده و در مراحل پایانی پروژه می باشد باید تمامی تلاش خود را جهت تکمیل پروژه از نظر فیزیکی و تجهیز این بیمارستان توسط دانشگاه علوم پزشکی به کار بندیم .


دکتر آقازاده ریاست دانشگاه علوم پزشکی استان آذربایجانغربی در خصوص توسعه در استان گفت بحث توسعه یکی از الویت های مهم دانشگاه علوم پزشکی در استان بود که با برنامه ریزی مناسب و مدون از رتبه بیست و پنجم در کشور  به رتبه  نهم  دست پیداکرده ایم که این در سایه ایجاد وفاق و همدلی همه مسئولین بوده است.

مقام عالی سلامت در استان ادامه داد تجهیزات بیمارستان در حال احداث شهرستان آماده و در انبار ستاد دانشگاه نگهداری می شود و با توجه به بازدید به عمل آمده از بیمارستان جدید ، مسئولین شهرستان نیز باید در ساخت بیمارستان جدید تلاش مضاعفی انجام داده تا در اسرع وقت تجهیزات نیز نصب گردیده تا این پروژه به بهره برداری برسد.

دکتر آقازاده در خصوص پیشرفت و توسعه شهرستان نیز گفت با توجه به شرایط جاده های مواصلاتی شهرستان می طلبد تا در راستای  توسعه راهها و جاده های مواصلاتی برنامه ریزی مناسب انجام شود چرا که که توسعه راههای ارتباطی باعث توسعه شهرستان  نیز خواهد شد.

ریاست دانشگاه علوم پزشکی به مشکلات مادران باردار در فصل سرما اشاره کرد و گفت با توجه به کوهستانی بودن این منطقه و مشکلات برف و کولاک در جاده ها باید برنامه ریزی مناسب جهت ارایه خدمات به موقع برای مادران باردار و پرخطر انجام و در صورت وجود چنین مشکلاتی ، مسئولین شبکه ها ومراکز حتماً مادران باردار را چند روز زودتر به شهر ارجاع و در اقامتگاه بیمارستان و مراکز بهداشتی و یا حتی در هتل اسکان داده تا مشکلی برای مادر باردار و نوزاد آنها بوجود نیاید .

در ادامه اداره آب و فاضلاب شهری و شهرداری به ارائه گزارشات عملکردی خود پرداختند .

پخش کلیپ اولین مجمع سلامت شهرستان در سال 97 ، پخش کلیپ سیمای سلامت شهرستان ، پخش کلیپ تلاش 36 ساعته برای نجات جان 4  مادر باردار و یک نوزاد در اسفندماه سال 97 و تقدیر از فعالان عرصه سلامت و خیرین عرصه سلامت شهرستان از دیگر برنامه های دومین مجمع سلامت شهرستان تکاب بود .


 


١٦:٢٩ - شنبه ٢١ دی ١٣٩٨    /    شماره : ٢٨٣٧١    /    تعداد نمایش : ١٠٩خروج