English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: شنبه ٠٣ آبان ١٣٩٩


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تکاب

تعداد 90 مورد بازدید در شش ماه اول سالجاری توسط واحد نظارت بر درمان شبکه تکاب

به گزارش مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تکاب سحر سعیدی کارشناس نظارت بر درمان شبکه در گفتگو با روابط عمومی مطالبی را در خصوص واحد نظارت بر درمان این شبکه ارائه نمود .

سحر سعیدی ابتدا در خصوص اماکن تحت پوشش واحد نظارت بر درمان گفت مطب پزشکان عمومی و متخصصص، مطب دندانپزشکان، مطب های مامایی، موسسات فیزیوتراپی، دفاتر کار گفتار درمانی، شنوایی سنجی، مراکز خدمات پرستاری در منزل، درمانگاه عمومی، آزمایشگاه تشخیص طبی ، مرکز درمان سوء مصرف مواد و  مراکز حرف وابسته به دندانپزشکی تحت نظارت این واحد می باشند

وی در خصوص اهم فعالیتهای این واحد نظارت نیز ادامه داد بازدید از مراکز تحت پوشش و نظارت ، بازدید از لابراتوارهای پروتز دندان ، محل کار کمک دندانپزشکان تجربی و بهدار تجربی دندان ، صدور پروانه مطب پزشکان متخصص ، صدور مجوز تزریقات و پانسمان ، اقدام به رسیدگی به شکایات رسیده به واحد نظارت بر درمان ، پلمپ مراکز غیر مجاز و ضبط اموال غیر مجاز به نفع دولت جزو وظایف این واحد می باشد .

سعیدی در خصوص موارد قابل بررسی در بازدید ها گفت در بازدید ها مواردی همچون بررسی مجوزهای کار، داشتن پروانه مطب ، بررسی فضای فیزیکی دفاتر کار و مطب ها ، رعایت بهداشت در محل کار ، بررسی دارو و تجهیزات موجود ، رعایت حقوق گیرندگان خدمت و  بررسی تعرفه ها مورد بازدید قرار می گیرد .

سعیدی  ادامه داد تعداد بازدیدها در شش ماهه اول سالجاری  90 بوده که این تعداد از میانگین مورد انتظار معاونت درمان بیشتر می باشد که از این تعداد 23 مورد مربوط به طرح سلامت نوروزی می باشد . تعداد شکوائیه های ارسالی به این واحد 12 مورد ، تعداد شکوائیه های ارسالی به کمیسیون ماده 11 دو مورد تعداد شکوائیه های ارسالی به دادسرای عمومی و انقلاب 1 مورد ،  تعداد پلمپ مراکز غیر مجاز 2 مورد و تعداد ضبط اموال  یک مورد می باشد .

کارشناس نظارت بر درمان شبکه در پایان از تمامی همشهریان عزیز خواست در صورت داشتن هرگونه شکایت از مطب ها ، بیمارستان و واحدهای درمانی با شماره تلفن 04445522871 داخلی 117 واحد نظارت بر درمان تماس حاصل نموده و یا به اتاق واحد نظارت بر درمان شبکه مراجعه نمایند.

 


٠٨:٠٤ - يکشنبه ٢١ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٢٦٨٠٧    /    تعداد نمایش : ٢٧٨خروج