English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: شنبه ٠٣ آبان ١٣٩٩


  چاپ        ارسال به دوست

به گزارش مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تکاب

نقش حوزه سلامت در مدیریت بحران بسیار موثر است.

 

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تکاب کارگاه یک روزه آموزشی ارزیابی مخاطرات، سناریونویسی و اجرای تمرین دور میزی شهرستانهای جنوب استان که مورخه بیست و دوم مهر ماه سالجاری به میزبانی شبکه بهداشت ودرمان تکاب در سالن جلسات فرمانداری شهرستان تکاب برگزار شد.

 

در ابتدای جلسه دکتر سعیدی مدیر شبکه بهداشت و درمان تکاب ضمن تقدیر از برگزاری جلسه، موضوع بحران و بلایا را امری ضروری دانست و گفت: نقش حوزه سلامت در مدیریت بحران بسیار موثر و اثر بخش است و اگر اقدامات در بلایا و حوادث  بخوبی انجام شود آثار ناشی از آن نیز کمتر خواهد شد.

دکتر سعیدی ادامه داد در جهت پایدار کردن خدمات ایمنی در حوادث و بلایا دو موضوع باید مورد بررسی جدی قرار گیرد، اول موضوعات درون بخشی که شامل برگزاری دوره ها و کلاسهای آموزشی است و دوم موضوعات برون بخشی است  که آموزشها در سطوح بالاتر و برنامه ریزی و سیاست گذاری در سطح کلان می باشد که می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.


دکتر زمانی فرماندار شهرستان تکاب نیز در این جلسه به نگاه جامعه شناسی در بحران و بلایا اشاره کرد و گفت: مخاطرات طبیعی امری اجتناب ناپذیر است که باید همیشه آمادگی خود را برای مقابله داشته باشیم

فرماندار تکاب افزود: کار کارشناسی مهمترین بخش ساختار اداری است و ایجاد عمومیت یکپارچه و نگاه جامعه شناسی در حوادث و بلایا مهمترین و تاثیرگذارترین عوامل در کاهش خطرات و آسیب پذیری جامعه می باشد.

فرماندار تکاب در خصوص هماهنگی و همکاری تمامی مجموعه ها در مواجهه با بلایا و حوادث گفت: در مواقع حوادث و بلایا تمامی ادارات چه از نظر امکانات سخت افزاری و چه نیروی انسانی باید همکاری لازم را با همدیگر داشته باشند تا اثرات بحران به حداقل خود برسد چرا که مواجهه با بحران و حوادث امری است که تمامی ادارات را درگیر کرده و باید همه در حیطه وظایف خود بهترین عملکرد را داشته باشند .


دکتر عباس زاده کارشناس مدیریت خطر حوادث و بلایای معاونت امور بهداشتی دانشگاه نیز در این جلسه گفت نقش اساسی را در حوادث و بلایا هماهنگی و مدیریت مناسب ایفا می کند و وجود مدیریت کنترل و برنامه ریزی مناسب و راهکارهای منطقی در مواجهه با حوادث می تواند یکی از راههای موثر در کاهش اثرات و آسیب های ناشی از آن شود .

دکتر عباس زاده ادامه داد در حوادث و بلایا اگر مدیریت منسجم و زبان مشترک داشته باشیم، تلفات و آسیب های کمتری خواهیم داشت.

ایشان در ادامه در خصوص ارزیابی خطر در حوزه سلامت مطالبی را به افراد شرکت کننده در کارگاه ارائه دادند.

کارگاه آموزشی مذکور با تمرین دور میزی گروههای شرکت کننده در کارگاه به کار خود پایان داد.


 

 

 

 

 


١٣:١٦ - سه شنبه ٢٣ مهر ١٣٩٨    /    شماره : ٢٦٨٦٤    /    تعداد نمایش : ٢٥٢خروج